Glow Baby: אפליקציית מעקב טיפול בתינוק שהצילה אותנו

אפליקציית Glow Baby

"אולי הוא רעב? אולי הוא עייף? מתי בכלל החלפתי לו?"

דקות בודדות לאחר שתהפכי להיות אמא כבר תהיי עמוק בתוך השיעור הראשון שלך בהורות ששמו "למה התינוק בוכה?". את תמצאי את עצמך שוב ושוב באותה סיטואציה עם תינוק בוכה ולא תדעי מה לעשות.

לתינוק בימיו הראשונים אין הרבה צרכים ולכן קל לנו, ההורים, לענות לו עליהם. אם התינוק שלך בוכה הוא מסמן לך שאחד מהצרכים שלו לא נענים, כלומר שהוא אחד מהדברים הבאים: רעב, עייף, צריך להחליף לו חיתול או שהוא פשוט זקוק לחום אמהי או אבהי.

כמו שאת רואה אין הרבה אופציות אבל כדי באמת לדעת מה הוא צריך צריך לעקוב אחר הטיפול בו ולרשום מתי אכל, מתי החלפת לו חיתול ומתי ישן וכמה. כמו שאומרים בצבא "ההיפך מלזכור זה לרשום" ובמעבר החד לחיים עם תינוק המשפט הזה מוכיח את עצמו כמו שהשמש זורחת במזרח.

במחלקת היולדות משתמשים בדף מעקב אחר טיפול בתינוק שאותו תצטרכי למלא בצורה ידנית עם עט, כדי שאת וצוות בית החולים תהיו מעודכנים שהכל בסדר עם התינוק, כלומר שאכל בזמן, שהיו לו מספיק יציאות וכו'. ואז תעלה בך השאלה, מה יהיה כאשר נגיע הביתה? איך אצליח לעקוב אחר הטיפול בתינוק?

ישנם אנשים שמדפיסים דפים עם טבלאות כמו בבית החולים ויש אנשים שכותבים על לוח מחיק בבית (זה עובד יפה בגן ילדים), אך מכיוון שאנחנו בשנת 2017 והסמארטפונים נמצאים בכל כיס, הגיע הזמן להתקדם לאפליקציה אשר תקל עלייך לעקוב אחר הטיפול בתינוק.

אנחנו בחרנו להשתמש באפליקציית Glow Baby, זאת לאחר שחפרנו וקראנו ביקורות על מספר אפליקציות, החלטנו לתת לאפליקציה הזאת צ'אנס מכיוון שהביקורות שהמשתמשים נתנו לה היו מאוד חיוביים וכן מעל 100 אלף אנשים משתמשים בה. עכשיו, עם ניסיון של  יותר מ- 8 חודשים עם האפליקציה, אפשר לומר כי היא אכן הוכיחה את עצמה כבחירה הנכונה, האפליקציה מצליחה לתת להורים תמונה רחבה על הטיפול בתינוק שלך וכל זה קורה און ליין בזמן אמת.

בשבועות הראשונים להגעתו של התינוק לחייך יהיו לך כל כך הרבה דברים על הראש, תרגישי ממש מסוחררת מכמות הדברים שאת צריכה לעשות ומכמות האינפורמציה שאת צריכה להכיל. בדיוק במקום הזה האפליקציה נכנסת כדי להקל לך על חיי היומיום עם תינוק. כך את יכולה להיות בטוחה שלפחות בטיפול בתינוק את עם היד על הדופק ולא יקרה מצב שאת שוכחת להאכיל את הילד.

יתרונות האפליקציה:

 • מספר אנשים יכולים לראות את המידע על התינוק בזמן אמת

את יכולה לשתף את החשבון (account) של התינוק שלך עם מספר אנשים כך שכולם יהיו מעודכנים בזמן אמת מה קורה עם התינוק. את יכולה לשתף את בן/בת זוגך, את המטפלת, הסבים והסבתות וכך כאשר "מעבירים משמרת" קל להתעדכן כי הכל כתוב באפליקציה. זה חוסך טלפונים ווואטסאפים מיותרים וכן שום דבר לא נופל בין הכיסאות בכל הנוגע לטיפול בתינוק.

 • ניתן לפתוח חשבון לכמה תינוקות

ילדת תאומים, שלישיה או עשיריה? אין בעיה! לכל אחד מהילדים ניתן לפתוח חשבון משלו. בלחיצת כפתור תוכלי לעבור מחשבון לחשבון ולעדכן באפליקציה על הטיפול שכל אחד מהם קיבל.

 • קלה ונוחה לתפעול

עם יד על הלב, האפליקציה ממש אסוציאטיבית, קל להבין איך להכניס את הנתונים השונים, להסתכל על המעקב באופן גרפי ולהסביר לאנשים שהם פחות טכנולוגים איך להשתמש בה.

 • האפליקציה חינמית!

האפליקציה נותנת למשתמש את רוב הפיצ'רים החשובים בחינם. לא תהיה לך הפתעה לא נעימה בכך שאחרי זמן שימוש מסויים יבקשו ממך כסף כדי להמשיך להשתמש בה או שיחסמו לך פיצ'ר חשוב. כמו שכבר ציינתי אנחנו משתמשים בגירסא החינמית שלה מעל 8 חודשים ואנחנו ממש מרוצים.

אחרי מה ניתן לעקוב באפליקציה?

 • האכלת התינוק

האפליקציה נותנת לנו אפשרות לעקוב אחרי סוג ההאכלה שבחרנו לתת לתינוק שלנו בתחילת דרכו אם זה הנקה, תמ"ל (תרכובת מזון לתינוק, ובשפה עממית יותר- פורמולה), שילוב של שניהם ומאוחר יותר להוסיף את האוכל המוצק.

כדי להכניס את הנתונים על האכלת התינוק יש ללחוץ על הכיתוב FEED.

 • הנקה– תחת הכיתוב BREAST ניתן להכניס את השעה בה התחלת להניק ולאחר סיום ההנקה כמה זמן התינוק ינק מהשד הימני וכמה זמן מהשד השמאלי. ניתן גם להפעיל טיימר ברגע שאת מתחילה להניק ולעצור כשהתינוק מסיים. כמו כן יש אפשרות לכתוב עם איזה צד סיימת כך שתדעי מאיזה צד להתחיל בהנקה הבאה. כמו שכבר אמרתי על ידי שימוש באפליקציה הזאת את לא צריכה לזכור כלום! איזה כיף!
 • תמ"ל או חלב אם שאוב – תחת הכיתוב BOTTLE תוכלי לבחור בין פורמולה לחלב אם שאוב, לכתוב איזה כמות התינוק שתה ובאיזה שעה.
 • מוצקים– תחת הכיתוב SOLIDS תוכלי לכתוב מה נתת לתינוק לאכול, מה הכמות שהוא אכל, באיזה שעה ואיך הוא הגיב אל האוכל.
אפליקציית האכלת תינוק
אפליקציית Glow Baby: צילומי מסך של הנקה, האכלה מבקבוק ואכילת מוצקים
 • מעקב אחרי היציאות של התינוק

תחת הכיתוב Diaper תוכלי לכתוב באיזה שעה החלפת חיתול לתינוק ועל המתנות שחיכו לך בחיתול.

 

 • מעקב אחר השינה של התינוק

תחת הכיתוב Sleeping תוכלי למלא את השעות בהן התינוק ישן או להפעיל טיימר ברגע שהוא נרדם ולהפסיק אותו כשהוא מתעורר.

אפליקציית Glow Baby: מעקב לפי ימים
אפליקציית Glow Baby: מעקב לפי ימים. זמן שינה מסומן בצבע סגול. זמן הנקה מסומן בצבע צהוב. אכילת מוצקים מסומן כקערה צהובה. צרכים מסומנים בצורת חיתול , פיפי בצבע כחול וקקי בצבע חום.
 • מעקב אחר שאיבת חלב אם

תחת הכיתוב MORE תלחצי על Pumping. כאן תוכלי לכתוב מתי שאבת, מאיזה שד ואיזה כמות.

 

 • מעקב אחר תרופות שנתנו לתינוק

תחת הכיתוב MORE תלחצי על Medicine. כאן תוכלי לכתוב איזה תרופה נתת לתינוקך או לבחור תרופה מהרשימה המוצגת.

 

 • מעקב טמפרטורת התינוק

תחת הכיתוב MORE תלחצי על Temperature. כאן תוכלי לעקוב אחרי הטמפרטורה של תינוקך על ידי כתיבת חום גופו ובאיזה שעה מדדת.

 חלון more
אפליקציית Glow Baby: חלון מעקב אחר שאיבת חלב אם, טמפרטורה, תרופות ועוד.
 • טבלאות משקל,גובה והיקף ראש

בעזרת האפליקציה תוכלי לעקוב גם אחרי הגדילה של התינוק שלך. בחלק התחתון של האפליקציה תחת הכיתוב Growth Chart תוכלי להוסיף את משקל התינוק, גובהו והיקף ראשו (על ידי לחיצה על סימן הפלוס) ולקבל עקומת צמיחה.

טבלאות משקל, גובה והיקף ראש
טבלאות משקל, גובה והיקף ראש

זהו! זה כל מה שצריך לדעת כדי להשתמש באפליקציית Glow Baby ועכשיו את יכולה להיות בטוחה שאם תמלאי את הנתונים לא תצטרכי לחשוש ששכחת להאכיל, להחליף חיתול או להרדים את התינוק.

 

להורדת האפליקציה לאנדרואיד > Glow Baby for Android

להורדת האפליקציה לאיפון > Glow Baby for IPhone

 

אם יש לך כל שאלה, לא להתבייש!  אשמח לענות.

 

 1. אוי זה נראה מעולה! אחלה סקירה 😉
  אבל את באמת חושבת שזה נחוץ לתעד כל דבר ודבר?
  זה לא נהיה מתיש ועם הזמן פשוט מפסיקים להקפיד?

  • הי אבא חדש 🙂 גם לי נמאס באיזה שהוא שלב. וכשהפסקתי ראיתי שזה הרבה יותר קשה לי כי אני לא זוכרת מתי האכלתי או החלפתי…חזרתי מהר מאוד לאפליקציה 🙂
   גם ככה יש כל כך הרבה דברים לזכור לעשות עם תינוק חדש, אז את האכילה, שינה והחתלה הורדתי מהזיכרון.

השאירי תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*