רשימת קניות לתינוק: מה לקנות ומה לא לקנות

קניות לתינוק

עם בטן ענקית, רשימת קניות לתינוק ועינים גדולות שרוצות לקנות הכל (כי הכל כך כל חמוד ויפה ובתכלת או ורוד) הסתובבתי בחנות למוצרי תינוקות. כל מוצר נראה כי הוא הדבר שיעזור לך בגידול הילד לתפארת מדינת ישראל אבל בתוכי ידעתי שזה לא נכון ואיך לעזאזל אני יכולה להוציא את המוץ מן התבן מרשימת הקניות לתינוק שנתנו לי בחנות?

למזלי עובדת החנות שנצמדה אלי (ככה זה שבאים לקנות את הקניות לתינוק הראשון) היתה באמת אחלה וגילתה לנו את הסודות שרוב ההורים מגלים רק אחרי כמה חודשים של גידול הילד הראשון. בנוסף אחרי שלושה חודשים של גידול, טיפוח ושימור יורש העצר המיטרני גם אני יכולה לתת מדעתי האישית כך שהורים צעירים לא יקנו מוצרים מיותרים.

לפני שאתם מתחילים לקרא אני חייבת להגיד כי רשימת הקניות לתינוק הזאת היא דעתי האישית ויהיו נשים אחרות שיחשבו ההיפך ממני ולכן תקראו את הרשימה הזאת, תתיעצו עם עוד הורים ותגיעו להחלטה מה אתם צריכים ומה לא.

להורדת הקובץ לחצו כאן >>> רשימת קניות מנימליסטית לתינוק

חייבים לקנות

(אלא אם כן יש לחברים או למשפחה מוצר שמתאים עליכם בול, אם אתם מצפים לתינוק הראשון תקנו משהו שמתאים לצרכים שלכם כי הוא ישמש גם את האחים שלו וכך באמת תנצלו אותו עד הסוף.)

עגלה– כולם צריכים עגלה, אבל לכל אחד יש צרכים אחרים. אני כל פעם מתפלא מחדש למה אנשים החליטו לקנות עגלה מסויימת ולמה הם מאוכזבים או מאושרים מהבחירה שהם עשו. לכן הטיפ הראשון הוא לחשוב מה הצורך שלכם בעגלה ואני אתן כמה דוגמאות. לי היה הכי חשוב שהעגלה תהיה קלה מכיוון שאני גרה על האוורסט ללא מעלית. עשיתי את המחקר שלי ובחרתי בעגלת יויו ובאמת אאין מאושרת ממני, נכון שהיא קצת נמוכה ואי אפשר לתלות עליה דברים כבדים אבל למטרה שלי, שהיא העלאת העגלה במיליון מילארד מדרגות מבלי שיכאב לי כל הגוף, היא לגמרי עושה את העבודה. באותה נשימה פגשתי אמא שיש לה עגלה ע-נ-ק-י-ת והיא מאושרת ממנה והסיבה היא שהמטרה שלה היא להעמיס את כל הקניות על העגלה (וגם את התינוק על הדרך) והיא לא מבינה בכלל איך אני מסתדרת אם כל כך קצת מקום. כמו שאמרתי, תחשבו מה הכי חשוב לכם בעגלה ורק אז תקנו אותה.

סלקל– תמיד שמדברים על סלקל אני לא מבינה איך לא קראו לו סלכבד. אז דבר ראשון שאתם צריכים לדעת, הדבר הזה כבד. דבר שני שאתם צריכים לדעת הוא שסלקל הוא לא אמור להיות נוח לתינוק, המטרה שלו היא להיות בטוח לתינוק בזמן נסיעה. למעדה סלקל זה הדבר היחידי שאמרנו שאנחנו הולכים על הכי טוב ולא אכפת לנו המחיר (כשהגענו לקופה כן היה אכפת לנו המחיר אבל לקחנו נשימה ונתנו למוכר בקופה את הכרטיס אשראי). הסלקל שאתם קונים ישמש את התינוק עד גיל שנה, אז זאת השקעה נבונה לפי דעתי (וזה גם יעבור לאחים שלו :)).

מגבות– מחד גיסא אתם הולכים לקבל מגבות כמתנות ומאידך גיסא אחרי כל אמבטיה הוא יעשה לכם פיפי על המגבת לכן בסעיף המגבות תצטרכו לעשות בעצמכם את המתמטיקה.

שידת החתלה– ברוכים הבאים לויכוח מספר אחד בלקנות או לא לקנות לתינוק. כל החברות שלי, פה אחד אמרו לי לא לקנות שידת החתלה ושמחתלים על המיטה. למזלי כן קניתי שידה מכיוון שהייתי צריכה את המגירות שלה ואני כל כך שמחה שעשיתי זאת ואני אסביר למה. בתור תרום הורים יש משהו שאתם לא יודעים, נכון המטרה של חיתול הוא שהתינוק יעשה בו פיפי וקקי אבל למעשה התינוק עושה את צרכיו בדיוק או כמה שניות לאחר שמורידים לו את החיתול. כאשר הוא עושה זאת על שידת ההחתלה זאת חצי נחמה כי אם הוא היה עושה את זה על המיטה שלנו או על הספה אז זאת היתה באמת בעיה. לכן שוב מכל הלב אני ממליצה בחום על שידת החתלה.

מוצצים– תקנו איזה כמה ממותגים שונים וכך תגלו למעשה מה התינוק שלכם אוהב וכאשר תגלו את זה, רוצו לחנות ותקנו כמות יפה כדי שיהיה מוצץ על כל צעד ושעל שאתם עושים בבית. (על הדרך תקנו גם קופסא למוצצים)

אמבטיה– די פשוט, רק תוודעו שקל להוציא ממנה את המים. בנוסף תקנו את הכיסא מפלסטיק ששמים באמבטיה וכיסוי שיהיה לתינוק נעים לשבת עליו. לגבי המזרנים הצפים ששמים באמבטיה, אנחנו אישית לא אוהבים את זה כי "היהלומים" צפים ולא נמצאים בתוך המים אבל שמעתי מכמה הורים אחרים כי רק על הכרית הצפה התינוק רגוע בתוך המים.

אם כבר מדברים על האמבטיה בואו גם נדבר על הסבונים. את האמבטיות הראשונות של הקטן עושים עם בלינאום , אנחנו מאוד אוהבים את הבלינאום ולכן ממשיכים איתו למרות שקנינו סוגים נוספים של סבון לתינוקות. אני בטוחה שבעוד כמה זמן יהיו לי תובנות נוספות לגבי סבוני התינוקות ואני אשתף אתכם.

בקבוקים– גם אם את מניקה תקני איזה שני בקבוקים קטנים. הסיבה לכך היא שלמרות שאת מניקה צריך מדי פעם להביא לתינוק בקבוק כדי שהוא לא יהיה סרבן בקבוקים ואז לא תוכלי לחזור לעבודה לנצח.

הטיפים שלי בנושא הם:

 1. לקנות בקבוק שמפחית גזים (אני משתמשת בבקבוק של Mam עם הסוגר התחתון שמפחית גזים)
 2. לקנות בקבוק שניתן לעשות לו סטריליזציה במיקרוגל.
 3. לקנות בהתחלה רק בקבוקים קטנים, כרגע אין צורך בבינוניים ובטח ובטח לא בגדולים.

טאטרות (חיתולי בד)– טאטרות זה החיים, את עושה איתם הכל! שמה על עצמך בהנקה, מנגבת פליטות, שמה על משטחים, מרדימה ומה לא…

אני מודה שכשהייתי בהריון לא הבנתי את המשמעות הגדולה של הטאטרה ואיזה מקום מרכזי בחיי היא הולכת לתפוס, לכן קניתי כמה קטנות הכי פשוטות.

כמובן אחרי שהתינוק נולד התחלתי להבין בחשיבות הטאטרה וקניתי כמה גדולות, ואחרי עוד כמה זמן שסוף סוף קלטתי שטאטרות זה הלחם והחמאה של טיפול בתינוק קניתי טאטרות גדולות מבמבוק (למי שלא יודעת מה זה טאטרות מבמבוק, זה הבד הכי נעים בעולם וכל הורה שקונה אותה אומר את המשפט הבא "אני רוצה להתפנק עם זה במיטה!".

זאת ההמלצה שלי: תקנו 2-3 טאטרות קטנות ועוד 2-3 טאטרות במבוק גדולות. ואז כבר תראו איך אתם זורמים.

קרם החתלה– נשמע פשוט אבל עשיתי כמה וכמה טעויות בחירת קרם החתלה. בואו נתחיל מהסוף, היום אני לא משתמשת בקרם החתלה אלא בספריי החתלה.

הסיבות לכך הן:

 1. אני לא נוגעת בתינוק בכלל, וכך לא צריך לדאוג אם הידיים לא מספיק נקיות.
 2. זה יותר חסכוני, שלושה שפריצים וכל האיזור המחותל מוגן. כאשר משתמשים בקרם שמים יותר מדי, כי יוצא יותר מדי או שלא מרגישים שהקרם באמת בכל מקום.
 3. זה יותר נקי,  לא נכנס לכם קרם מתחת לציפורניים ולא צריך למצוא מקומות יצירתיים למרוח את מה שנשאר לכם על האצבע בגמר ההתחלה.

למרות שאני תמיד אומרת לאנשים לא לאגור מוצרים בזמן שיש מבצעים בקרם החתלה נפלתי בגדול.

כן,  היה מבצע על אחד הקרמים היקרים שיש ובתור אמא שרוצה את הטוב ביותר לטוסיק המלכותי קפצתי על המציאה וקניתי 7 משחות!

אבל מסתבר שהטוסיק המלכותי לא מלכותי בכלל,  נהפוך הוא, הוא טוסיק מאוד עממי,  הקרם היוקרתי עשה לו אדמומיות לכן קניתי לו את המשחה הזולה ביותר שניתן למצוא ורק היא עשתה עצמו חסד.  וכך נתקעתי עם שפופרות יקרות שאין לי מה לעשות איתן.

לאחר החוויה הזאת החלטתי לצאת למסע בעולם מריחת הטוסיק ולהבין מה הטוב ביותר לי ולטוסיק הקטן.

כמו שכבר אמרתי היום אני משתמשת בתרסיס כי אני לא בעניין של להוציא קרם החתלה מתחת לציפורניים.

העצה שלי היא לקנות את הזול ביותר, לראות איך הטוסיק מגיב ואם לא טוב לו להמשיך במעלה סולם הקרמים.

לא לקנות לפני שהתינוק נולד

חיתולים– מה? חיתולים? זה סופר חשוב! אי אפשר בלי חיתולים!

נכון חיתולים זה סופר חשוב אבל…דבר ראשון אתם תנשנשו המון חיתולים מהבית חולים אז יהיה לכם לכמה ימים הראשונים בבית. דבר נוסף הוא שאתם לא יודעים מה יהיה הגודל של התינוק שלכם ולכן התינוק שלנו שנולד בטטה לא לבש מידת ניו בורן כמעט ונתנו את כל האריזות שקנינו לאנשים אחרים וכמו שאתם יודעים חיתולים זה לא עסק זול. העצה שלי היא תחכו לרך הנולד תראו מה הגודל שלו ואז תלכו לקנות.

עוד טיפ על חיתולים 1- תמיד יש מבצעים על חיתולים אז הכל סבבה לא צריך להילחץ שיש מבצע כי מחר יהיה מבצע ברשת אחרת.

עוד טיפ על חיתולים 2- תקנו אריזות קטנות של מותגים שונים בהתחלה ותראו מה אתם והתינוק שלכם הכי אוהבים, אנחנו גילינו שהכי יקר זה לא תמיד הכי טוב. היום אנחנו משתמשים בחיתולים הכי זולים שיש והם ממש אחלה. אנחנו משתמשים ב Molfix שזה מותג שניתן למצוא רק ברשת מגה והוא באמת הכי זול גם במבצעים. לדוגמא אריזה של 20 יחידות עולה 9.90, כלומר 0.5 אגורות לחיתול בעוד שאצל מותגים אחרים בזמן מבצעים חיתול עולה בסביבות 0.6-0.8 אגורות. תכפילו את זה ב 10-14 חיתולים ביום וכבר תרגישו את ההבדל בכיס. דרך אגב יכול להיות שבגילאים יותר גדולים באמת יהיה הבדל באיכות החיתול מכיוון שהתינוק יתחיל לזחול ואז ללכת אבל עד אז אני עם 0.5 אגורות לחיתול.

סינר הנקה– מוצר שנשמע כמו ממש רעיון טוב, את מניקה כלומר הציצי שלך חשוף לציבור אך אף אחד לא רואה אותו. הבעיה היא שלא לכולן הוא נוח לדוגמא לי, ולכן אחרי הרבה מלחמות וחוסר נוחות לי ולקטנצ'יק החלטתי לעזוב את הסינר, להניק בכיף שלי.

מנשא– מנשא זה עולם ומלואו, יש המון סוגים, יש תינוקות שלא מוכנים להיות בהם וכמובן שיש את יועצות ההתפתחות שמתנגדות לחלק מהמנשאים. חכו עם הקניה של המנשא, תקראו על היתרונות והחסרונות של כל אחד מהסוגים, תשאילו מחברים ורק אז כשאתם בטוחים בסוג שטוב לכם תשלפו את הארנק.

לא לקנות אלא להשיג

את הפרטים הרשומים למטה באמת שלא צריך לקנות, אפשר לשכור, לשאול חברים ומשפחה או להשאיל מעמותת יד שרה:

עריסה– משתמשים בה 3 חודשים בלבד וביד שרה יש באמת אחלה עריסות לכן אין כל סיבה לקנות אחת משלכם.

משאבת חלב

 1. זה יקר
 2. את לא יודעת איזה משאבה באמת נוחה לך ותשאב ממך את החלב
 3. את לא יודעת אם את הולכת לשאוב. (אני ויתרתי על לשאוב חלב כי בשבילי זה גיהנום, אני מעדיפה להניק בכל מקום ואם אין אפשרות אז תמ"ל)

אם את רוצה לדעת מה עוד ניתן להשכיר מיד שרה את מוזמנת לקרא את הפוסט יד שרה ליולדת ולתינוק: מה ניתן להשכיר ולקנות.

לא לקנות!

תיק תינוק– יש לכם תיק שאתם אוהבים וחושבים שכל הדברים שתינוק צריך יכנסו לתוכו? תכירו זה התיק לתינוק שלכם, אין באמת צורך לקנות לו תיק מיוחד.

מחמם מגבונים– נו באמת!

 

מקווה שעזרתי, אם יש לכם שאלות או תובנות נוספות אשמח שתכתבו לי.

הרשמי לניוזלטר של מאמא מיטרני וקבלי את כל העדכונים ישירות למייל >>הרשמה לניוזלטר

 1. ממרחק של שנים זוכרת ש: חיתולים ברשתות המכוונות לקהל הדתי – הרבה פעמים זולים משמעותית ויש להם מותגים שמייבאים ייחודית להם.
  תמיד לחשב מחיר פר חיתול ולא לפי חבילה מכוון שיש הבדלי פרטים בין חברות ובמשקלים השונים
  חיתול שפחות סופג מעולה לגיל שנה+ למה?
  כי לפעמים עדיף שהילד ירגיש מעט את הרטיבות שלו, את התוצרים כך שיהיה במודעות , זה עוזר להקדים את שלב הגמילה

 2. גם סלקל אפשר לקחת ביד שרה, לפני שנה זה עלה 150 שח ל 3 חודשים עם אופצית הארכה לחצי שנה. מקבלים סלקל חדש, הכי זול, מניחה שגם מבחינת הבטיחות, אבל קחו בחשבון שלא יוצאים הרבה מהבית ברכב עם תינוק קטנטן, הם שונאים את זה וצורחים. אנחנו השתמשנו בסלקל ממש מעט עד שרכשנו כסא בטיחות מגיל 0 די מהר (קיבלנו מתנות שאחת מהן היתה פשוט הכסא)

השאירי תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*