רמון לך לישון!: החיים עם תינוק שפשוט לא רוצה לישון

כל ערב השמש השוקעת מביאה איתה דאגה לליבי. מתי הוא ירדם? אני שואלת את עצמי וזיעה קרה מתחילה לזלוג על מצחי. כמו שגידי גוב אומר...הו הו הנה עוד ערב אבוד.

רמון לך לישון

העולם מתחלק לשני סוגים של הורים, הורים שהתינוק שלהם הולך לישון ב-7 והורים שהתינוק שלהם לא מוכן לישון, צווח לתוך הלילה וגורם להורים שלו להרגיש שהם ההורים הכי גרועים בעולם ושבעוד שניה המשטרה תדפוק על הדלת.

זה מדהים איך השינה של הילד שלך משפיעה על החיים שלך ועל ההרגשה.

ביום שהוא הולך לישון מוקדם  או ישן טוב בלילה, אני קמה עם חיוך, לובשת ג'ינס צמוד, מתאפרת, ויוצאת איתו בכיף לקרוע את הרחובות של גבעתיים. לעומת זאת, ביום שהוא לא ישן, אני איך שהוא עולה על טריינינג מסתובבת כמו זומבי ואם קורה נס והוא נרדם בעגלה, אני רצה לארומה וצועקת בקולי קולות "תביאו לי קפה ומאפה! מהר לפני שהוא מתעורר!"

הרדמת תינוק זאת משימה קשה מבחינה פיזית ומבחינה נפשית כך כשכעבור דקות בודדות תרגישי טוטאל לוסט של החיים שלך.

מבחינה פיזית, הכאב מתחיל מיד שמאל, היד שמחזיקה את התינוק. זה מתחיל בעקצוצים ועובר לכאב חד שמושך איתו את כל הצד השמאלי של הגוף. לאחר מכן יצטרף הגב התחתון ומבלי שתשימי לב תתחילי לעגל את האגן קדימה ואחורה כדי שהכאב יפחת, זה לא יעזור לך…

ואז יצטרף לחגיגה הראש, אולי זה בגלל הבכי של התינוק, אולי בגלל שכבר חם לך, קר לך, אין לך אוויר ועוד. הכאב הזה ישאר איתך גם מאוחר יותר, יעטוף לך את החלומות ויתעורר איתך בבוקר.

ויש גם בונוס, אם יש לך שיער ארוך התינוק שלך הולך למשוך לך בשיער ולא יסכים לפתוח את היד עד שהוא יתלוש את כל השיערות שהוא הצליח לתפוס. תתעודדי, לגברים התינוקות תופסים בשיערות חזה, אני אפילו לא רוצה לדמיין לעצמי את הכאב.

מבחינה נפשית, הלב נקרע, את לא יודעת אם את אמא טובה שאת מנסה בכל כוחך להשכיב אותו לישון או אמא רעה. אולי בכלל תהיי אמא טובה אם תתני לו להישאר ער עוד קצת ואז הוא כבר ירדים את עצמו?

מיליון מחשבות עוברות לך בראש, מדמיינת אותו עוד 30 שנה על ספת הפסיכולוג, מספר על האמא הזאת שלו שרצתה שהוא ישן בשעה 7 כדי שתוכל בכיף שלה לשתות תה ולבזבז עוד כמה שעות בפיד של הפייסבוק.

הילד שלי ישן
תמונה נדירה של הילד שלי ישן

ויש אותה, את האמא הדימיונית שכל הזמן מרחפת לה במחשבותיי, כל שעה שעוברת אני חושבת עליה, האמא הזאת שהתינוק שלה נרדם ב 7.

וככה זה הולך:

בשעה 7, כשאני עוד כולי תקווה שהתינוק שלי ילך לישון בשעה נורמלית, אני מדמיינת אותה, נותנת לתינוק שלה נשיקה, הוא מחייך אליה, היא משכיבה אותו במיטה ואומרת לילה טוב, הוא עוצם עיניים וחולם על סופי הג'ירפה.

בשעה 8, כשאני בשלבים מתקדמים של "הרם הורד" אני שוב מדמיינת אתה. היא אחרי ארוחת ערב, הכינה לעצמה תה, פותחת טלוויזיה, מתחילה לקפל את הכביסה וממלמלת לעצמה כמה כביסה לתינוק אחד…

בשעה 9, כשהתינוק שלי לא יורד לי מהידיים ונמצא במצב של בכי היסטרי, היא מדברת עם בעלה על הא ודה, איפה כדאי להשקיע את הכסף מביטוח לאומי ומה יקנו לחמותה ליומהולדת.

בשעה 10, כשאני כבר מותשת ומעבירה את הפיקוד על מבצע "בכי אל תוך הלילה" לבעלי האהוב,היא נכנסת להתקלח, שרה במקלחת "הופ הופ הופ, הופ הופ הופ נעלה למעלה ונרד למטה".

בשעה 11, כשבעלי ואני מנסים לדבר ללב של התינוק שלנו ולהסביר לו שהוא צריך לישון ואבא ואמא שלו גמורים, היא כבר במיטה לפעמים היא קמה לבדוק שהילד נושם כי הוא פשוט ישן כל כך טוב…

הקנאה באמהות שהילדים שלהן ישנים הורגת אותי, בחיים שלי לא ידעתי שאני ארצה משהו כל כך חזק ודבר פשוט לכאורה כמו שהתינוק שלי ישן.

כל הזמן אומרים לי שאני לא צריכה להתבכיין על זה שהילד לא ישן. חס וחלילה, שלא נדע, יש ילדים שחולים. אבל זה לא גורם לי להרגיש יותר טוב אלא יותר גרוע, הנה אני עם ילד בריא, בעל מקסים שעוזר לי ועוד צבא של משפחה שעומד מאחורי ועדיין קשה לי, מה לעשות? זה באמת קשה מאוד לא לישון.

אני מרגישה כמו שבויית מלחמה שעוברת עינויים של חוסר שינה ואני מוכנה לספר הכל לאויב רק שיתנו לי לישון!

אומרים שזה אמור להסתדר מתי שהוא אבל עד אז אני כנראה אהיה עם תינוק צורח על הידיים, כאבי גב ומחשבות קנאה על האמהות "הילד שלי הולך לבד לישון ב-7, הוא ממש מתחנן".

 

את הראשונה להגיב

השאירי תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*