קננה : הבובות האפריקאיות שיכניסו לך סטייל לבית

קננה

לפני כמה שבועות נתקלתי בפעם הראשונה בבובה של "קננה חיבוק מהסוואנה". בובת הקוף הירוקה והיפה גרמה לי לחטוף אותה מהמדף. היא הרגישה כל כך אמיתית, לא תעשיתית ומשוכפלת במדוייק כמו שאר הבובות, ופשוט חיבקתי אותה! כן, באמצע חנות של מוצרי ילדים, אני, בחורה בת 34 (35 עוד כמה ימים אבל מי סופר) מחבקת בובת קוף ירוקה. ואז התחלתי לקרא את התווית שהיתה מצורפת אליה, וזה מה שהיה כתוב:

חיי היום יום של האישה המקומית בקניה, הם מלאי אתגר.

ללא מים זורמים, או חשמל,

ללא תחבורה לשווקים

ומעט מאוד גישה לרפואה בסיסית.

במכירת מוצר זה,

הן יכולות לשפר את אכות חייהן וחיי משפחתן.

 

קננה מאפשרת לנשים האלה עצמאות, חינוך, רווחה ובריאות.

 

מוצר זה נסרג בעבודת יד על ידי:

Veronica Waithere

קננה

אם כבר קראת בבלוג שלי פוסט בשם הבובות היפות שמצליחות לעצור את הרעב ברחבי העולם, את יודעת שאני ממש אוהבת מוצרים עם ערך מוסף שעוזר לאחר.

מיד הרמתי טלפון לחגית, האמא של קננה ואמרתי לה שאני חייבת לראיין אותה על המוצרים, החברה ועל החיים המדהימים ומעוררי ההשראה שהיא חיה.

ספרי לי על הסיפור אהבה שלך עם אפריקה.

הכל התחיל ב 2007 משפחה +2 ילדות קטנות, החלטנו שאנחנו רוצים שינוי בעקבות ארועים שונים שחויינו. אני אחרי 5 שנים שהבראתי ממחלת הסרטן..ואימי נפטרה לצערי ב2005 מהמחלה .. חיפשנו לעבור לארץ אחרת לנקות את הארועים, לנשום קצת אחרת.

ארז מצא תפקיד ניהולי בחברה ישראלית שמפיצה תוצרת חקלאית באנגולה. ארזנו הכל ועברנו 4 שנים לחיות באנגולה מדינת עולם שלישי. היתרון היה עצום מערכת חינוך,תרבות של להסתפק במה שיש (הרבה אין שם) להכיר חברים זרים מכל העולם ולגלות את היבשת השחורה. נכון ישנם ימים קשים אבל בסך הכל היה מעניין וחוייתי. חזרנו לארץ בהריון עם הבן השלישי ואחרי שנה התגעגענו והתחיל סבב ב' הפעם בקניה, 3 וחצי שנים מעניינות .

קננה

מה היו הקשיים הכי גדולים שלך באפריקה?

הקשיים היו בעיקר של חסך במקומות בילוי כמו תאטרון ותערוכות, כל נושא מוקדי התרבות שם היה חסר.

מה הדבר שהכי אהבת באפריקה?

האנשים, אין ספק לחיות איתם ולהעריץ .התמודדות עם קשיים השרדותיים ממש של פרנסה ובריאות. לחוות איתם ולהעריץ את השקט והשלווה שלהם למרות חיי היום יום הקשים הם לא מאבדים את הכבוד.

מה זה קננה למעשה?

קננה חיבוק מהסוואנה -קננה זה סוג של פרה אפריקאית.

קננה

למה החלטת להתחיל את המיזם של קננה?

הכל התחיל ממשבר הבת הבכורה שלי שהחליטה אחרי שנתיים בקנייה שהיא רוצה להתחיל תיכון בישראל, מתוך מחשבה שאכן לא נשאר שם את כל ימי התיכון שלה. היא שבה לבד לארץ, גרה אצל סבא וסבתא ולי הלב נקרע. ממש הרגשתי שמיציתי ובימים הקשים של שאלות איך אני פה והיא שם הבנתי שיש לכך ייעוד והמשמעות של כל המסע שלי הוא להביא את אפריקה לישראל! והדגש הוא על עבודת יד. כל פריט מבחינתי הוא עם שם ואדם שיצר בהמון אהבה את הפריט.

מה הדבר שהכי מרגש אותך בקננה?

התגובות של האנשים שרואים, קונים וחווים את טיפת אפריקה דרך פריט של קננה.

קננה

ספרי לי על החלומות שלך לגבי קננה

החלומות שלי מאוד אפריקאיים 🙂 קודם כל להביא עוד ועוד פריטים ייחודיים מהיבשת, לפתוח מקום מרשים לאהבה הזו ושמי שאי פעם ירצה פריט לעיצוב אחר, צבעוני ובעבודת יד יבוא לקננה לקבל חיבוק אמיתי.

איפה ניתן לקנות את המוצרים של קננה?

יש לי  סטודיו אפריקאי מקסים בבית, ברחוב נחשון 4 צור יגאל, ואני אוהבת מבקרים. ניתן גם לרכוש דרך האתר של קננה. ישנם גם מספר חנויות בארץ שניתן לרכוש את הפריטים כמו לילי וטום ביהודה הלוי תל אביב, גלריית מיקלולה בסלעית, יויו כפר מל"ל, שתיים בקינג ג'ורג' תל אביב ופנדה ברחוב ברנר תל אביב.

מה את מאחלת לקננה ולעצמך לשנת 2018?

לצמוח גבוה כמה שיותר……..ולהצליח להחדיר את קננה לבתים שמחפשים צבע ומשהו אחר.

קננה

 

 

קננה

 

 

קננה

קננה חיבוק מהסוואנה

נחשון 4, צור יגאל

052-8285050

info@kenana.co.il

 

ניתן להשיג גם בחנויות:

לילי וטום – יהודה הלוי 81, תל אביב.

גלריית מיקלולה – רחוב העוצמה, מושב סלעית

יויו – כפר מל"ל

שתיים – קינג ג'ורג' 86, תל אביב

את הראשונה להגיב

השאירי תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*